Tiyatro Mydonoz, “Doğumdan Sonra Ölümden Önce, Bir Kadın Hikayesi” ile sezonu açıyor

editor
1360 Görüntülenme

Tiyatro Mydonoz’un “Doğumdan Sonra Ölümden Önce, Bir Kadın Hikayesi” oyunu, bu akşam saat 20:00’de Beşiktaş Belediyesi Levent Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Oyun Hakkında:

Dünyanın en eski zamanlarından beri süregelen ve sözüm ona gelişen dünyada teknolojinin, hayat standardının üst düzeylerde olduğu günümüz dünyasının her köşesinde kadınlar ve çocuklar tacize, tecavüze uğruyor. Çeşitli şiddete ve işkencelere maruz kalıyor.

Ve hatta öldürülüyor…

Bunlar yetmiyor gibi mağdurun ve masumun adalet önünde uğradığı haksızlık ve adaletsiz kararlar ise bu yaşananların yüz karası…

Ülkemizde kravat takıp, tıraş oldu diye tecavüzden beraat eden, dayaktan, işkenceden ve hatta pişmanım dediği için karısını öldürmekten aldığı cezadan indirim alan var.

Amerika´da tecavüz davası 5 yıl içinde tüm kanıtlarıyla görülmezse dava düşüyor ve bir daha görülemiyor, İran, Suudi Arabistan gibi ülkelerde tecavüzcüsünü öldürdüğü için idam cezası alan kadınlar var. Bunun gibi binlerce örnek verilebilecek bir dünyada yaşıyoruz ne yazık ki ve kadına bakış açısı, kadının toplumda algılanma şekli maalesef, dünyanın neresine giderseniz gidin, değişmiyor.

Çağıl BOZBEYOĞLU´nun yazıp yönettiği ve Taies FARZAN’ın muhteşem performans sergilediği oyunumuz, gerçek hayattan esinlenilerek, zaman, dönem, ülke ve ırk gözetmeksizin, tüm dünya kadınları düşünülerek yaratıldı ve bir Mydonoz Media şirketi olan Tiyatro Mydonoz tarafından sahneye koyuluyor.

Bu oyunu tüm kadınlarımıza ithaf ediyoruz…

 Tiyatro Maydonoz Hakkında:

2010 Yılında Kurulan Tiyatro Mydonoz; 9 yıldır perdelerini açmaktadır. Bu süre içinde; Müsadenizle Deliriyorum, Boşananlar Kulübü,  Zoraki Kocala,  Hırsız,  Dem-i Devran Aşki Cennetin Çocukları “KERBELA”, Geleceğe Dönüş, Kayıp Masallar, Sihirli Kutunun Sırrı, Doğumdan Sonra Ölümden Önce Bir Kadın Hikayesi, Yokluğum, While in Hell (Cehennemdeyken), The Break Up Project (Ayrılık Projesi) Oyunları, Çeşitli İnsan Kaynakları Uyum ve İletişim Workshop çalışmaları, Mikro Mimik, Beden Dili Workshop ve seminerleri ile (2007/2009 arası Türk Telekom’da olmak üzere) var olmaya çalıştı.

Turne tiyatrosu olan Tiyatro Mydonoz yurtiçi ve yurtdışı turneleriyle oldukça önemli kitlelere ulaştı…

2019/2020 sezonunda Tiyatro Mydonoz 6 Oyunla sezonda seyircileri ile buluşacak.

İletişim: info@mydonozmedia.com / mydonozmedia@gmail.com (34697) Üsküdar / İSTANBUL 0(553) 698 11

 

2

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku