Tiyatro Bozok’un 7 Yılda 554 Kez Sahnelediği “Küçük Prens”, 20 Ağustos’ta Sezonu Açıyor

editor
698 Görüntülenme
Antoine De Saint Exupery tarafından kaleme alınan ve dünyada en çok satılan 3. Kitap seçilen “Küçük Prens” Tiyatro Bozok tarafından 7 yıldır sahnelenmeye devam ediyor… 554. Gösterimiyle sezona ara veren oyun 20 Ağustos’ta İstanbul’da sezona merhaba diyecek.  

7 sezondur Türkiye ve Avrupa’da sahnelenen oyun yetişkinler tarafından en çok yorum alan çocuk oyunu 170 Bin seyirciyle buluştu. Bugüne kadar bine yakın yorum yapılan oyunda; ayrıca yetişkinler de kendilerini çocuklarıyla beraber sahnede buluyor.

Oyunda, kendi küçük gezegeninde tek bir gülü ile yaşayan Küçük Prens diğer gezegenlere seyahat etmeye karar verir. Sahra çölünde karşılaştığı Pilot’a kendi gezegeninden bahseden Küçük Prens’in aradığı cevap evcilleştirdiği tilki de gizlidir. “Gerçeğin Mayası Göze Görünmez,  İnsan Ancak Yüreğinin Gözüyle Baktığı Zaman Gerçeği Görebilir”

Antoine De Saint Exupery’in yazdığı, Filiz Bozok’un uyarlayıp yönettiği oyunun koreografisi Gökhan Soykök tarafından yapıldı. Küçük Prens’in yapımcılığını Metin Bozok üstleniyor. Sezona 555. Gösterimiyle başlayacak olan oyunda; Gökhan Soykök, Emre Durmaz, Berika Cansu, Oben Onur, Gülşah Bolat, Emre Can Koç rol alıyor.

Sadece çocukların değil, yetişkinlerinde hayata, dostluğa, paylaşıma ve sevgiye dair pek çok şey bulacağı oyun, 20 Ağustos Cumartesi / 14.00 Şişli Trump Sahne, 21 Ağustos Pazar / 14.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 25 Eylül Pazar / 15.00 Ankara CSODA seyirciyle buluşacak…

Etkinlik biletlerine “Biletix” ve “Biletinial.com” üzerinden ulaşabilirsiniz.

facebook.com/tiyatrobozok – instagram.com/tiyatrobozok – twitter.com/tiyatrobozok

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku