Tatavla Tiyatro Sezonu “Antigone” ile Açıyor…

editor
737 Görüntülenme

Tatavla Tiyatro, 1 Ekim’de yeni sezonu olan “iyi şeyler sezonu”nu yenilenen sahnesi ve yeni oyunu “Antigone” ile açıyor.

antigone-5

Yoğun çalışmaların ardından tiyatroseverlere güzel bir sezon sunmayı amaçlayan Tatavla Tiyatro,  sezon açılış oyunu olarak dünya edebiyatının ilk “direniş” örneği kabul edilen “Antigone” ile sezona hızlı bir giriş yapıyor.

Sophokles’in “Antigone”sini  Jean Anouilh’ II.dünya savaşı sırasında Fransız direnişini desteklemek amacıyla yeniden yazdı ,Tatavla Tiyatro ise oyunu sezon boyunca Tatavla Sahne’de tiyatroseverlerle buluşturacak.

Yönetmenliğini Eraslan Sağlam’ın yaptığı, Tatavla Tiyatro oyuncularının rol aldığı oyun, Antigone’nin kardeşinin ölüsünü gömdürmek için kendini feda ederken, kendini masum da görse iktidar sahiplerinin ve bir kralın, ne kadar pis bir iş yaptıklarını ve bu rollerini bizzat kendilerinin tercih ettiklerini ortaya koyuyor.

8 – 15 – 22 Ekim Cumartesi 20:30’da Tatavla Sahne’de izleyebileceğiniz oyunun. biletleri, gişenin yanı sıra Biletixten temin edilebilir.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku