Söğütpınar Tiyatro Kampı’nın Ardından…

Kımız Zeynep Bozkır
1273 Görüntülenme

Bursa’nın ilk tiyatro kampı 3-4-5 Eylül tarihlerinde Mudanya’da gerçekleştirildi. Mudanya Belediyesi’nin ÇEKSanat Tiyatro işbirliğinde gerçekleştireceği Söğütpınar Tiyatro Kampı çok sayıda tiyatrocuyu sanatseverlerle buluşturdu.

MUDANYA 3-4-5 EYLÜL TATİRHLERİNDE TİYATRO İLE YATIP TİYATRO İLE KALKTI

Mudanya, Bursa’nın ilk tiyatro kampına ev sahipliği yaptı. ÇEKSANAT Tiyatro’nun Mudanya Belediyesi ile gerçekleştirdiği 1.Söğütpınar Tiyatro Kampı 3-4-5 Eylül tarihlerinde Mudanya’nın Söğütpınar sahilinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

İzzet BOĞA’nın Genel Koordinatörlüğü’nde hazırlanan kamp programında çocuklar için Masal, Dans, Kukla Yapımı, Karagöz, Gölge Oyunu, Yüz Boyama ve Ritim Atölyeleri; yetişkinler için ise Temel Oyunculuk, Commedia Dell’arte, Köy Seyirlik Oyunları Atölyeleri ile söyleşi ve gösteriler yer aldı. Organizasyona U.Ü G.S.F. Tiyatro Bölümü Başkanlığı ile Bursa’nın özel tiyatroları Pupa Sanat, Kafa Sahne, Tiyatro M.O.T., Dank Labaratuvar Tiyatrosu, Nükte Tiyatro ve Bursa Baro Tiyatrosu destek verdi.

Atölye ve etkinliklerin tamamen ücretsiz olduğu kamp alanında konaklama için çadır ve karavanlara yer ayrılırken önceden kayıt yaptırmak kaydı ile günübirlik katılımcı da kabul edildi. Alanda elektrik, su, tuvalet ve duş hizmeti verildi.

TİYATRO, SÖYLEŞİ, ATÖLYE, KONSER BİR ARADA…

Etkinlik 3 Eylül Cuma günü saat 18:00’de Mudanya İskele Meydanı’ndan Kortej ile başladı. Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Buğra KÜÇÜKKAYALAR, Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ, Kültür-Sanat Kurulu Başkanı Zafer TOLUNAY, Söğütpınar Tiyatro Kampı Genel Koordinatörü İzzet BOĞA, ÇEKSANAT Tiyatro, Organizasyon Ekibimizdeki Pupa Sanat, Dank Labaratuvar Tiyatrosu, Kafa Sahne, Tiyatro M.O.T, Tiyatro Nükte, Adranos Tiyatro, Bursa Baro Tiyatrosu ve Uludağ Üniversitesi G.S.F Sahne Sanatları Bölümü’nün katılımıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü ile Söğütpınar Tiyatro Kampına rengarenk bir başlangıç yapıldı.

Aynı gün, Söğütpınar kamp alanında saat 20.00’de Gökçe Kurt ELİTEZ’in Masal Saati etkinliği ve Hayali Ufuk DURMAZ’ın Karagöz, Özlem DURMAZ’ın Kanto, Sui Generis Tiyatro’nun Aşuk ile Maşuk Gösterisi ve EGA Dans Topluluğu’nun gösterileri gerçekleştirildi.

4 Eylül Cumartesi günü etkinlikler Aylin HACIBEKİROĞLU’nun yetişkin ve çocuklar için yoga eğitimi ile başladı. Ardından Ezgi ENEÇ’in Çocuk Dans Atölyesi, Gökçe Kurt ELİTEZ’in Masal Atölyesi, Ata YILDIRIM’ın Kukla Atölyesi, Ceren KAYIŞ’ın Yüz Boyama Atölyesi, Kımız BOZKIR’ın Köy Seyirlik Oyunları, Merve ENGİN’in Commedia Dell’arte Atölyesi, Oyuncu Alican YÜCESOY ile söyleşi ve Mahşer-i Cümbüş Ekibi’nin Tiyatro Sporu Doğaçlama Gösterisi yoğun bir katılım ile tamamlandı.

5 Eylül Pazar kampın son gününde, sabah yoga etkinliğinin ardından Hakan ÇETİNKAYA Ritim Atölyesiyle, Mehmet Ali DÖNMEZ Gölge Oyunu Atölyesi ile, Pelin ELCİK YORGANCIOĞLU Dans Atölyesiyle, Cansu FIRINCI Temel Oyunculuk Atölyesiyle, Özlem DURMAZ Temel Poi- Üç Top Atölyesi ile katılımcılarla buluştu.

Etkinlikler, Senfoni Mızıkacıları’nın “Çocuklar İçin Eğitici ve Eğlendirici Konser”i ile sona erdi.

KIMIZ ZEYNEP BOZKIR

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku