Şfk Sanat’ın Yeni Oyunu ‘’anlamsızı’’ Gösterimlerine Başladı

editor
981 Görüntülenme
2022 yılının Nisan ayında ‘’3 ya da Çık’’ isimli oyunuyla tiyatro dünyasına merhaba diyen Şfk Sanat, yoluna ‘’anlamsızı’’ isimli yeni oyunuyla devam ediyor. 

Ozan Güney Yaman’ın yazıp yönettiği oyunda Cihan Türk, Ezgi Bayrak ve Zemheri Mirboğa rol alıyor. Tek perde, absürt performans türünde sergilenen oyun, ‘’yaşamın anlamını aramanın anlamı yok.’’ önermesi üzerinden hareket ederek, Tanrı, güç, seçimler, hayatımızı karıştıran buluşlar ve politikalar, başka olanı ezme isteği gibi kavramları irdeleyerek hepsinin içinde sıkışmış ve orada kalmış olmanın verdiği acının üstünde duruyor. 

‘’3 varlık… Bütün bu mahvolmanın içinde çözümler üretiyorlar ancak yol hangisi olmalı? Yüzyıllar geçiyor ancak buldukları çözümler hiçbir şeye benzemiyor. Yaşamak buna değer bir şey mi? Var olmanın dayanılmaz ağırlığı ve kahredişi. Anlamı aramanın verdiği sızı… Sızısı var, anlamı yok. Komik de olabilir, olmayabilir de…’’

‘’anlamsızı’’ 10 Aralık Pazar 18.00, 16 Aralık Cumartesi 20.30 ve 23 Aralık Cumartesi 20.30 tarihlerinde Kadıköy Eylül Sahnesi’nde izlenebilir. Biletlere biletix, biletinial, passo ve sahne gişesi üzerinden ulaşılabilirsiniz. 

Oyunun Künyesi:

Tür: Absürt performans

Süre: 45 dakika 

Yazan – Yöneten: Ozan Güney Yaman 

Oyuncular: Cihan Türk, Ezgi Bayrak, Zemheri Mirboğa

Reji Asistanı: Emrullah Cengiz 

Işık – Dekor Tasarım: Zafer Metin

Afiş Tasarım: Cengizhan Erisoylu 

Sosyal Medya – Instagram: sfksanat, Twitter: sfksanat

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku