Şehir Tiyatroları’nın “32. Çocuk Şenliği” Başladı…

editor
688 Görüntülenme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl otuz ikincisini düzenlediği “Çocuk Şenliği”, 19 Nisan 2016 Salı günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılan coşkulu bir açılış töreniyle başladı.

32.Çocuk Şenliği (2)

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde Kabile müzisyenlerinin karşılaması ile başlayan 32. Çocuk Şenliği dağcıların şenlik afişini tiyatro binasına asmalarının ardından Şehir Tiyatroları ünlüler korosunun konseri ile devam etti. ‘’Metin Çoban, Sevil Akı, Sevinç Erbulak, Celile Toyon, Aslı Altaylar, Zeynep Özyağcılar, Ersan Uysal, Nergis Çorakçı, Süeda Çil, Kubilay Penbeklioğlu, Melahat Abbasova, Aliye Uzunatağan, Murat Garipağaoğlu’ndan’’ oluşan ünlüler korosu konserinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Palyaço Prens adlı oyunu Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelendi. Oyun sonrası Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde müzikli eğlence gün boyu devam etti.

Etkinlikler, 19-24 Nisan 2016 tarihleri arasında tüm Şehir Tiyatroları Sahnelerinde gerçekleştirilecek.

32.Çocuk Şenliği (4)

32. Çocuk Şenliği’nde 12 konuk tiyatro ekibi, 9 Şehir Tiyatroları oyunu toplam 42 seans çocuk oyunu sergileyecek. Çocuklara yönelik 3 konser yer alacak. Tiyatromuzun usta simaları masal okuma etkinliklerinde çocuklarla bir araya gelecek ve heykel, dans, karagöz, pantomim, yazarlık, müzik gibi konularda gerçekleştirilen 10 atölye çocuklarımızı farklı sanat dalları ile tanıştıracaktır.

Çocukları tiyatroyla ve sanatın diğer dallarıyla buluşturmayı hedefleyen şenlikte, tüm oyunlar ve etkinlikler ücretsizdir.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku