Salihli Sardes 6. Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı’ndan Dionysos’a Selam Gönderildi

editor
1489 Görüntülenme

Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Salihli Sardes Dionysos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı, 6 – 18 Temmuz 2021 tarihleri arasında Lidya Krallığı’nın başkenti Sardes Antik Kenti’nde gerçekleştirildi.

Salihli’nin Sart beldesinde düzenlenen ve tiyatronun doğduğu topraklarda, Artemis harabelerinin bulunduğu yerde yapılan Eğitim Kampı ve Tiyatro Şenliği tiyatrocular, katılımcılar, seyirci ile yan yana çoşkulu bir 12 gün geçirdi.

Gündüzleri atölyelerin ve uygulamalı çalışmaların yapıldığı şenlikte gece gösterileri ise müzik, şiir, dans, doğaçlama oyunlar ağırlıklı olmakla birlikte, grupların kısa performansları, açık biçim tiyatro oyunları ile de devam etti.

Köyden ve Salihli’den gelen seyircilerle ortak performansların da yapıldığı şenlik, bölge seyircisinin beklediği ve benimsediği, eğlendiği bir alan olduğu kadar, kendilerine ait hissettikleri, gönüllü gelen tiyatro insanlarını ağırladıkları, çadır kamp sakinlerine emek verip yöresel tatlar sundukları bir şölene dönüştü.

Hep birlikte yaratılan bu atmosfer içinde gönüllülüğün, dayanışmanın şenlik ruhu ile Dionysos’a selam gönderildi. 

Eğitim Kampı ve Şenlik Koordinatörü Dr. Rasim Aşın, şenliğin uzun soluklu olmasına çalıştıklarını, ayrıca çocuk ve genç seyircilerin gelecekte bölgedeki bu şenliğin düzenlenmesinde yer almalarını hayal ettiğini söyledi…

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku