Prof.Dr. Semih Çelenk görevine iade edildi

editor
1877 Görüntülenme

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki Bölüm Başkanlığı görevinden alınan Prof. Dr. Semih Çelenk hakkında göreve iade edilme kararı verildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), ‘depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesiyle Tınaztepe’ye taşınması gündeme gelmişti. Öğrencilerin ve akademisyenlerin bu taşınmaya tepkisi sürerken, DEÜ GSF Dekanlığı tarafından 5 akademisyen idari görevlerinden alınmıştı.

Herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevden alınan akademisyenlerin arasında fakültenin taşınmasına tepki gösteren akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. Semih Çelenk de yer alıyordu. Çelenk, Sahne Sanatları Bölüm Başkanlığı’ndan alınırken, Resim Bölümü Başkanı Gülay Sağlam, Müzik Teknolojileri Ana sanat Dalı Başkanı Cihan Işıkhan, Film Tasarımı ve Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Dilek Tunalı, Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Aslıhan Ünlü idari görevlerinden alınan diğer akademisyenler olmuşlardı.

Prof.Dr. Semih Çelenk göreve iadesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Üç ay önce ‘görülen lüzum üzerine’ DEÜ GSF Sahne Sanatları Başkanlığı’ndan alınma kararım için Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vererek göreve iade edilmemi hükmetti. Bu süreçte destek olan dostlar ve avukatıma teşekkür ediyorum.”

 

İlgili haberimiz: http://www.tiyatrodergisi.com.tr/deu-gsfde-semih-celenk-ve-4-akademisyen-gorevden-alindi.html

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku