Oyuncular Sendikası, PCR Testleri ve Aşılama İçin Bakanlıklara Resmi Talepte Bulundu

editor
766 Görüntülenme

Oyuncular Sendikası, tam kapanma sürecinde dizi sektörü çalışmalarının akıbetiyle ilgili belirsizliği gidermek için İçişleri Bakanlığı’na sorularını iletti. Sendika, çalışma koşullarının düzenlenmesi, PCR testlerinin belli bir standartta yapılması ve aşılama istekleriyle ilgili de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na resmi talepte bulundu.

Sendika duyurusunu şu notla paylaştı:

“Setlerde günde ortalama 15-16 saat çalışılıyor ve meslektaşlarımız mesleğin doğası gereği maske takamıyor! PCR testlerinin bir standarda oturtulması ve aşılanma talebimiz, sektör koşullarına baktığımızda oldukça haklı bir taleptir. Sorunlarımızın ve hak arayışımızın yalnızlaştırılması doğru değildir.”

Oyuncular Sendikası’nın duyurusu şöyle:

“Değerli üyelerimiz ve meslektaşlarımız,

Yeni kısıtlamalar kapsamında dizi sektörünün çalışmaya devam edip etmeyeceğini, genelgede tam olarak belirtilmediği için ve herhangi bir soru işaretine yer bırakmamak adına İçişleri Bakanlığı’na sorduk. Ayrıca çalışma koşullarının düzenlenmesi, PCR testlerinin belli bir standartta yapılması ve aşılama talebimizle ile ilgili Çalışma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na resmi talepte bulunduk.

İlgili devlet kurumları artık sektörümüzü görmezden gelmemelidir!”

 

Kaynak: https://www.kulturservisi.com/p/oyuncular-sendikasi-pcr-testleri-ve-asilama-icin-bakanliklara-resmi-talepte-bulundu/

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku