“Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur” 7 Mart’ta Evlere Konuk Oluyor

editor
804 Görüntülenme

Cihangir Akademi Pro’nun yapımı olan tek kişilik gösteri “Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur” 7 Mart akşamı saat 21:00’de evlere konuk oluyor. Konuyla ilgili Cihangir Akademi’den yapılan açıklama şöyle: 

ÖYLE ŞEYLER YALNIZCA FİLMLERDE OLUR        

                                                                      tek kişilik gösteri

Aralık 2019 da fiziksel mekânda oynamaya başladığımız, tek kişilik gösterimiz Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur’u hareketli kamera ve zoom arayüzünü kullanarak,  eve uyarladık. Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, 7 Mart Pazar günü 21.oo’de, yeni dijital tiyatro mekânı yeniperform’da oynuyoruz. 

Tasarım ve Reji: Şule Ateş 

Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş

Yapım: Cihangir Akademi Pro

Süre: 60 dakika

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur, Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, dürüst ve cesur bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi. Bu eğlenceli anlatıda Pınar Göktaş, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen ve ‘’hayatının aşkını’’ bulmaya karar veren bir kız çocuğunun aşkı arayışını, cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor. 

Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikaye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, vintage objeleri ve pop starı Tarkan’ın hit şarkıları arasında dolaştırıyor. Oyun, aynı zamanda Tarkan’a yazılmış güzel bir teşekkür mektubu.

Yönetmen Şule Ateş ve Oyuncu Pınar Göktaş’ın ortak bir yaratıyla, prova sürecinde birlikte geliştirdiği metin, aşk, ilişkiler ve toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili kabullerimizi sorgulamamızı sağlıyor ve bunu bolca kahkaha eşliğinde yapıyor.

Prömiyer: 24 Aralık 2019, İstanbu

Süre: 60 dakika
Bilet: 30 TL

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku