Orhan Aydın’a Saldıran Şahıs İfadesi Alındıktan Sonra Serbest Bırakıldı

editor
1387 Görüntülenme

Türkiye Komünist Partisi’nin 12 Eylül’de İstanbul’daki mitinginde parti üyesi sanatçı Orhan Aydın’a saldırıda bulunan şahıs ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

TKP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada “Bu iki yüzlü karar açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır” denildi.

TKP’nin açıklaması şu şekilde:

“12 Eylül’de Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleş saldırının faili bulundu.

Kartal Emniyeti tarafından ifadesi alınan fail serbest bırakıldı.

Bu ülkede binlerce insan AKP Genel Başkanını eleştirdiği için yargılanıp, tutuklanırken halkın sanatçısına alçakça saldıran kişi hiçbir adli kontrol kararı alınmadan serbest bırakıldı. Daha önce çok sayıda başka suç da işlemiş olan failin hiçbir tedbir alınmadan serbest bırakılmasının ne anlama geldiğini biliyoruz.

Bu iki yüzlü karar açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır.”

Kaynak: https://haber.sol.org.tr/haber/sanatci-orhan-aydina-saldiran-sahis-ifadesi-alindiktan-sonra-serbest-birakildi-314147

Orhan Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırganın serbest bırakılmasının “siyasi bir karar” olduğunu vurgulayarak “peşini bırakacağımızı sananlar yanılıyor” dedi. Aydın’ın açıklaması şöyle:

“Bana saldıran faşist tetikçinin işlediği 45 suç var, bunlardan 21’i darp.

Suçlarının arasında taciz, tecavüz, hırsızlık ve gasp var ama SERBEST.

10 günlük darp raporunu bile görmeyenlerin verdiği karar siyasaldır ve sorumluları bellidir.

Peşini bırakacağımızı sananlar yanılıyor.”

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku