“Mahzuni Şerif” Oyunu Ege ve İstanbul’da Sahneleniyor

editor
2048 Görüntülenme

İstanbul Performans ve Ankara Birlik Tiyatrosunun ortak yapımı olan Aşık Mahzuni Şerif ‘in yaşamından kesitler, canlı müzik eşliğinde türküler sergilenen “Mahzuni Şerif” oyunu turne kapsamında Ege ve İstanbul’da sahnelenecek.

Ali Öztunç’un “Devr-i Mahzuni” adlı kitabından Hakan Güneri’nin uyarladığı oyun Devlet Tiyatroları rejisörlerinden Murat Sarı tarafından yönetiliyor.  Oyun, ozanın köyünden başlayarak fırtınalarla dolu yaşamını, tutukevinde  yılmaz Güney ile yolunun kesişmesini, çevresini dönüştürmesini, O’nun bu ülke halkının yüreğine yerleştiren güzel türküleri eşliğinde anlatıyor, bilinmeyen yanlarını, halktan yana yaşam felsefesini aktarıyor.

Aşık Mahzuni Şerif oyunu, zor zamanların hepimize dayattığı birlik olma, bir arada durma gereği ile Ankara Birlik Tiyatro ve Performans İstanbul’da kolektif projesi olarak hazırlandı. Ozan Serhat Paşa’nın türküleri yorumladığı oyunda, video zapping tekniği ile görsel dekoru ve dinamik oyunculuklarıyla,  kaybettiğimiz değerleri yeniden hatırlatmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor.

Oyunda ‘Mahzuni Şerif’ karakterini Mehmet Güler, ‘Yılmaz Güney’ karakterini Hakan Güneri canlandırırken oyuncu kadrosunu Merve Köse, Fahri Bozbaş, Ender Yiğit ve Hakkı Şahin oluşturuyor.

Oyun Programı:

10 Ocak Saat: 20.00…… Didim Ticaret Odası Salonu

11 Ocak Saat:20.00……… Çeşme  Çakabey  K.M.
12 Ocak Saat: 20.00…….. Aydın Şükran Güngör & Yıldız Kenter Salonu
13 Ocak Ayvalık Saat: 18.00 ve 20.30………. Sanat Fabrikası
14 Ocak Balıkesir Saat: 20.00……….. Avlu AVM Salonu
16 Ocak Saat 20.00…………. Isparta Belediye Kültür Merkezi
17 Ocak Saat: 20.00….. Burdur Öğretmenevi Salonu
28 Ocak Saat:20.30…. İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku