Kumbaracı50 Kukla Birimi Kuruldu!

editor
1217 Görüntülenme

Kumbaracı50 sahnesi, 21 Mart Dünya Kukla Günü’nde bir duyuru yaptı. 

Kumbaracı50 Kukla Birimi Candan Seda Balaban yürütücülüğünde kuruldu. 

Bu yepyeni birimle; kukla tiyatrosu üzerine yoğunlaşarak, oyunlar, performanslar, metinler üretilmesi, kukla yapım ve oynatım atölyeleri düzenlenmesi, yerel ve uluslararası kukla sanatçıları için ortak üretim ve buluşma alanı yaratılması hedefleniyor.

Candan Seda Balaban uzun yıllardır Kumbaracı50 sahnesinde üretim yapıyor. Henüz Kumbaracı50 sahnesi ortada yokken, 2007 yılında Altıdan Sonra Tiyatro’nun Kapıların Dışında oyunuyla başlayan tanışıklık, 2009 yılında sahne açıldıktan sona hız kazandı. Birçok oyunda Candan Seda Balaban’ı tasarımcı olarak yaratıcı ekipte ya da oyuncu olarak sahne üstünde görmek mümkün. 

Çizim: Candan Seda Balaban

Bu uzun süreli tanışıklık ve ekipdaşlık ; Candan Seda Balaban’ın Amerika’da geçirdiği 3 yılın ardından bir kukla birimiyle yeni bir düzleme taşınıyor. Kukla sanatçılarının ya da meraklılarının bir araya gelebileceği bu çatı altında çalışmalar Mayıs ayından itibaren başlıyor. 

Tiyatro sezonu yeniden açılabildiğinde, Kumbaracı50 sahnesi repertuvarında kukla biriminin üretimlerini de görmek mümkün olacak.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku