Kayseri Devlet Tiyatrosu Perdelerini Açıyor

editor
1038 Görüntülenme

Pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara veren Kayseri Devlet Tiyatrosu, perdelerini 3 Kasım’da “Taş Bademleri” oyunu ile yeniden açılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Ankara’da yaptığı çalışmalar sonucunda kurulan ve geçtiğimiz Mart’ta ilk kez perde diyen Kayseri Devlet Tiyatrosu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara vermişti.

Kayseri Devlet Tiyatrosu yeni sezonda 3 Kasım Salı günü, Taş Bademleri Oyunu ile perdeyi  yeniden açıyor. Remzi Özçelik’in yazdığı, Berrin Kulya Balkanlar’ın yönettiği Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından sahnelenecek oyun Kayseri’de tiyatroseverlerle buluşacak.

1 perdelik oyun olan Taş Bademleri, 3-4-5-6 ve 7 Kasım tarihlerinde saat: 20.00’da 5 gün boyunca oynanacak. 10, 11 ve 12 Kasım tarihlerinde ise Osman Nuri Ercan’ın yazdığı, Alpay Ulusoy’un yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından 1 perdelik Aşık Veysel oyunu yine Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Bilet fiyatları 5 ila 15 TL arasında olan oyunlarda pandemi kurallarına ve tedbirlerine uygun hareket edilecek.

Kaynak: http://www.kayseriehaber.com/guncel-haber/tiyatro-da-perde-aciliyor-h47608.html

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku