Kadıköy Theatron Destek Kampanyası Katılımcılarını Bekliyor

editor
1200 Görüntülenme

Pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kadıköy Theatron bir destek kampanyası başlattı. Kampanya çağrısını okurlarımızla paylaşıyoruz:

Tiyatro dediğimizde hem fiziksel bir mekâna, hem de bir sanat formuna göndermede bulunuruz. Klasik anlamıyla tiyatro, bir mekân sanatıdır. Haliyle tiyatronun kendi mekanıyla ilişkisi, başka hiçbir sanatta olmadığı kadar, icra edildiği mekâna bağlıdır. Sınırlı deneysel uygulamalar dışında, bir mekân yoksa, tiyatro da yoktur.


Bütün dünyayı etkileyen salgın sürecinden, diğer iş kolları ve çalışanlar gibi, tiyatrolar ve tiyatrocular da etkilendi. Hala da etkilenmeye devam ediyorlar.

Hep birlikte uzun bir karantina döneminden geçtik. Bu süreçte, özellikle hiçbir ödeneğe bağlı olmayan bağımsız sahneler maddi olarak büyük darbe aldı.

Zaten ayakta kalmak gibi alçakgönüllü bir hedefle çalışan bu sahneler, “Kadıköy Theatron” olarak biz de bunlardan biriyiz, şimdilerde peş peşe kapanıyor ya da kapanma tehlikesiyle yüz yüze.


6 yıldır  açık tutmaya çalıştığımız “Kadıköy Theatron,” Yeldeğirmeni’ndeki yeni mekânıyla birlikte, farklı ekiplerin bir araya geldiği bir kolektif kurma hayaliyle yola çıkmıştı. Bir sezon boyunca da bu hayalimizi gerçekleştirdik. Ve Tiyatro Kast, Olası İşler, İlyas Odman ve Mek’an’la birlikte oluşturduğumuz bu ortak ruhu çok sevdik. Şimdi hem oyun mekanımızı, hem de bu ortak ruhu kaybetme ihtimaliyle karşı karşıyayız.    


Desteğiniz, pandemi sürecinde ödeyemediğimiz ve görünen o ki bir süre daha ödeyemeyeceğimiz, kiralar, vergiler, çalışan ödenekleri ve sabit gider gibi masraflar için kullanılacaktır.


Desteğiniz ve güveniniz için şimdiden çok teşekkür ederiz…

Destek Kampanyasına Katılmak İçin: https://fongogo.com/Project/kadikoy-theatron-kapanmasin

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku