Fransız Oyuncudan Kültür Sanat Politikalarına Çıplak Protesto

editor
640 Görüntülenme

Oyuncu Corinne Masiero, César Ödül Töreni’nde Fransa’daki kültür sanat politikalarını protesto etmek için soyundu. Soyunmasının ardından sanatçının sırtında Fransa Başbakanı Jean Castex’e hitaben “Sanatı bize geri ver Jean” ifadeleri görüldü.

Fransa sinemasının Oscar’ları olarak kabul edilen César Ödülleri sahiplerini buldu. Fransız oyuncu Corinne Masiero, Fransa hükümetinin korona virüsü salgını sürecindeki kültür sanat politikalarını protesto etmek için ödül töreninde sahnede soyundu.

Törende En İyi Kostüm ödülünü vermek için sahneye sahte eşek derisi ve kan lekeli elbisesiyle çıkan sanatçı, giydiği kanlı eşek kostümünü sahnede çıkardı. Soyunmasının ardından Masiero’nun sırtında Fransa Başbakanı Jean Castex’e hitaben “Sanatı bize geri ver Jean” ifadeleri görüldü. Ayrıca Corinne Masiero törene, üzerinde “Kültür yoksa gelecek de yok” yazan bir kıyafetle katıldı.

Masiero’nun Fransa Başbakanı Jean Castex’i ve hükümetin korona virüsü salgını nedeniyle verdiği kararları protesto ettiği aktarılırken, tören konuşmalarında diğer pek çok oyuncu ve yönetmen de benzer taleplerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından duyurulduğu üzere Fransa’da sinema ve tiyatrolar 30 Ekim’den beri kapalı.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/fransiz-oyuncudan-kultur-sanat-politikalarina-ciplak-protesto-sanati-bize-geri-ver-jean-haber-1516019

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku