Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın “İki Bekar” Oyunu, Engelliler Haftasında Sahnelendi

editor
1378 Görüntülenme
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “İki Bekâr” adlı oyununu engelli bireyler ve aileleri için ücretsiz sahneledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmet Birimi tarafından düzenlenen etkinlik içerisinde yer alan şehir tiyatrolarının “İki Bekar” oyunu ABD’li komedi yazarı Sam Bobrick imzasını taşıyor. Ekin Tunçay Turan’ın Türkçeye çevirdiği oyunun yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçısı Mete Ayhan gerçekleştirdi. Oyunda Şehir Tiyatrolarının değerli oyuncuları Burcu Tutkun Turan ve Mustafa Kılıkçı rol alıyorlar.

Engelli bireyler ve ailelerinin büyük ilgi gösterdiği oyun, 10 Mayıs Salı akşamı, Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi’nde izleyicilerle buluştu.

Oyunu büyük bir keyifle izleyen davetliler, oyun sonunda oyuncuları uzun süre alkışladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden engelli bireyler ve aileleri, “Başkanımızın bize olan desteği sayesinde çok mutluyuz. Böylesi anlamlı bir haftada böyle güzel buluşma için Başkanımız Büyükerşen’e ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürü borç biliriz” dediler.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku