Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Başlıyor…

editor
864 Görüntülenme

Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 21-27 Mayıs tarihleri arasında miniklerle ve gençlerle buluşuyor.

isvicre (2)

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde, 11 yıldır düzenli olarak devam eden Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bu yıl 21-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın farklı ülkelerinden çocuk ve gençlik tiyatrosu örneklerini bir araya getirmeyi amaçlayan festivalin bu yılki programı, her yıl olduğu gibi oldukça zengin.

Festivalin 11. Yılında Letonya’dan, Stars’Well Dans Theatre Company, “About Shadows” adlı performansını, İtalya’dan Faber Theatre “ Parada” adlı sokak gösterisini, İngiltere’den String Theatre, “Insect Circus” adlı kukla oyununu, İsviçre’den Kunos Circus Theatre, “Le Cabinet Fantastique Du Prof. Vakarmov” adlı gösterisini, Belçika’dan Small Delight Company “Seaside” adlı oyununu, Fransa’dan Gai Tympan Kumpanyası “ Bir Parça Doğa” adlı oyununu, İtalya’dan Luigi Ciotta “Bavul Dolusu” adlı oyununu, Bulgaristan’dan Trio Company, “ Here There And Everywhere “ adlı kukla oyununu izleyici ile buluşturacaklar.

ingiltere

Festival kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası birçok farklı müzik etkinliği ile Eskişehirli müzik severler ile buluşacak. Ankara Devlet Tiyatrosu “Horoz Adam” adlı oyunu, İstanbul Şehir Tiyatroları “Cimri” adlı oyunu, Erzurum Devlet Tiyatrosu “ Karagöz’ün Rüyası” adlı oyunu sahneleyecekler.  Şehir Tiyatroları bünyesinde varlığını sürdüren Gençlik Sahnesi “Leonce ile Lena “ adlı oyunun ilk gösterimini festival kapsamında gerçekleştirecek. Çocuklara yönelik atölyeler ve sokak gösterilerinin yanı sıra Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın “Kırmızı Balon”, “Parçacık” ve “Yedi Köyün Yargıcı” adlı oyunları izleyici ile buluşturacak.

faber

Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 21 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan festival yürüyüşü ile başlayacak. 7 gün boyunca şehir tiyatrolarının tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile devam edecek olan festival 27 Mayıs Pazar günü sona erecek.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku