Deprem Bölgesindeki Çocuklar İçin Tüm Sanatçılara Açık Çağrı: “Bin Düş Bir Gülüş”

Neslihan Ekim
1996 Görüntülenme

Bu bir açık çağrı yazısı aslında fakat süreci de biraz özetlemek isterim… 

Depremin 3.gününden itibaren gönüllülerin kurduğu whatsapp grupları kendi kendine örgütlenerek kocaman bir aile oldu. Bu ülkenin özü budur, gerçekliği budur. Zor zamanlarda kenetlenmeyi, bir olmayı, birlik olmayı en iyi biz biliriz. Hatırlıyordum. Evet, Türkiye kocaman bir aileydi zaten. Benim kurduğum 15 kişilik grup, senin kurduğun 20 kişilik grup, onun kurduğu 30 kişilik grup… BİZ OLUYORDUK! Herkesin derdi aynı. Çabası aynıydı. Ne siyaset konuşuldu, ne de para! Türkiye’nin her yerinden insanın olduğu ve koordinasyon için pek çok alt birime ayrılmış bu whatsapp grupları depremin 15.gününde 11bin kişiye ulaşmıştı. Evet… Sivil Örgütlenmenin gücüydü. 11 bin kişi ile deprem bölgesindeki her türlü ihtiyacı gücümüz yettiğinde karşılamaya çalıştık.  

Ve sonra… 

Yasemin Neslihan Yaşar ve Bilal Özdemir ile zoom toplantısında bulduk kendimizi. 22-23 Nisan için HATAY dedik. Başladı çalışmalar. Projenin alt birimleri oluşturuldu. Elimizde telefonlar, yüzünü dahi görmediğimiz insanlarla projeyi adım adım geliştirip büyülttük haftalardır. Hepimizin yine tek bir derdi var; ÇOCUKLAR! 

 Bayramlaşmaya gideceğiz. “Bin Düş Bir Gülüş” sloganın altında toplanıyoruz. Bir sürü öğretmenimiz, destek veren STK’lar ile büyümeye devam ediyoruz. Kocaman bir festival, panayır, şenlik olacak! 22 Nisan’da Hatay’ın ulaşılamayan köylerine gidip, tüm çocuklarımıza ulaşmak amaç. Üstelik bu projenin devamı olan “KARDEŞ OKUL” projesinin tüm datası da 22 Nisan’da toplanacak. 23 Nisan ise hem ramazan bayramını hem de Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayacağız. Yas var biliyoruz. Sarılmadan geçmeyecek onu da biliyoruz. O yüzden diyoruz ki; “Geliyoruz çocuklar” 

Büyüklerimizin ellerinden öpmeye, akranlarımızla kucaklaşmaya, çocuklarımıza umut olmaya geliyoruz. Bu bayram burukluk bizde kalsın, bin tane düş kurduk insanlarımız için, gülümsemeyi onlara bırakalım. Bir gülüş bile yeter bize…

Efendim projenin tiyatro ve aktiviteler biriminin sorumluluğu bende. Çağrı tam olarak burada başlıyor!

1 Ana Sahne, 5+ tane Tır sahnemiz mevcut… 

“Bende geliyorum” diyen; 

-Çocuk Tiyatrosu ekipleri

-Kukla Tiyatrosu

-Karagöz Hacivat

-Masal Anlatıcıları

-Sirk sanatçıları

-Drama liderleri

– Ünlü olup oyun abisi/ablası olurum diyen sanatçılarımız…

BU ÇAĞRI HEPİNİZE! 

Hepinize yer var! 

Ayrıca projeye destek olmak isteyen sponsorlarımıza da çağrımızdır. Ulaşım, Kitap, Oyuncak, Kıyafet, erzak… Aklınıza ne gelirse! Para geçmiyor. Geçmeyecek. Paranın değil dayanışmanın ve sevginin gücünü kanıtlayacağımız bir bayram olacak. Aramıza bekliyoruz…

İletişim için bana instagram üstünden ulaşınız. Buraya numaramı yazabilmem namümkün.  

Sevgi ve umutla… 

NESLİHAN EKİM
7

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku