Bağımsız Tiyatro Birliği’nden Akbelen Direnişine Destek: “Son Sözü Direnenler Söyler!”

editor
2198 Görüntülenme
Bağımsız Tiyatro Birliği,  Muğla İkizköy’deki Akbelen Ormanı’na açılmak istenen maden sahasına karşı verilen direnişe destek açıklaması yaptı. Birliğin dergimize yaptığı açıklama şöyle:

Akbelen’de orman katliamına dur diyen eylemliliklere sesimizi kattık, ama yine de duyulmayan, görülmeyen, yazılmasa da gürültü çıkaran(!), resti gösteren kalabalıklarımız olamadı, olması gerek!  

Bütün Ege’de sosyal tesislerin özelleştirmeye açıldığını, satışa çıkarıldığını duymamız, Vakıfların zeytinliklerine kilit vurulduğunu bilmemiz gerek…

Hayatımızın ipotek altında olduğunu biliyoruz. İtirazı yükseltmemiz, duyulmayan seslerimizi birleştirmemiz, hala duyulmuyorsa daha da çoğalarak  yükseltmemiz gerek!

Biz dünyaya boş verenlerden değiliz! Sonuç alsak da almasak da, her yerde hak mücadelelerinin yanındayız. Sanat insanları ve tiyatrocular olarak, sokak oyunlarımızla, görünmez tiyatroyla, farkındalığı çoğalttığımız her türden itirazımızla; köyünü, tarlasını, bölgesini, ormanını korumak için nöbet tutanlarla yan yana duruyor, savrulan değerlerimize ve hayatlarımıza inatla sahip çıkıyoruz!

Son sözü direnenler söyler!

BAĞIMSIZ TİYATRO BİRLİĞİ

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku