Ankara’da (A)yazda Tiyatro Günleri Hazırlıkları Sürüyor

Arzum Gökçe Köle
1681 Görüntülenme

Ankara Tiyatrolar Platformu tarafından üçüncüsü yapılacak olan “(A)yazda Tiyatro Günleri” hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. 

“Ankara’da tiyatro sezonunun Ekim’de başlayıp Mayıs’ta bittiği algısını kırmak adına ne yapılabilir?” sorusuna yanıt arayan Ankara Tiyatrolar Platformu, Ankara seyircisine, “Ankara’da bu sene de tiyatro sezonunu kapatmıyoruz! Biz Ankara’nın sadece ayazında değil, yazında da tiyatro yapmak istiyoruz! Ve bunu sizinle yapmak istiyoruz!” şeklinde sesleniyor. Platform, ayrıntılı programın ilerleyen günlerde sanatseverlerle paylaşılacağını bildiriyor.

PEKİ ANKARA TİYATROLAR PLATFORMU NEDİR?

Ankara Tiyatrolar Platformu 2017 senesinde dayanışma temelli kurulan bir platformdur. Ankara’da faaliyet göstermekte olan tiyatro yapıcılarının, iş birliği oluşturabilmesi, dayanışmayla birlikte yeni sanatsal üretimlerin kapısını açabilmesi ve birçok ortak özelliğinden / sorunlarından / imkanlarından beslenerek yola daha güçlü devam edebilmenin yöntemlerini birlikte araması amacıyla kurulan bu platform, Ankara tiyatro seyircisinin dikkatini ödenekli kurum tiyatrolarının yanında alternatif, bağımsız ve kolektif bir anlayışla yıllardır var olma mücadelesi veren topluluklara çekmek için çalışır. Herhangi bir üst yönetimi veya hiyerarşi düzeni olmaksızın, yatay yapılanma prensibi ile düşünür ve harekete geçer. Platform üyesi topluluklar temsilcileri ile toplantı ve çalışmalara katılım gösterir. Platform, topluluklar arasında öğrenci, mezun, ticari, gönüllü vb. ayrımlar yapmaz, sanat anlayışlarına müdahale etmez.

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku