Ankara Devinim Tiyatro, Yeni Sezona Üç Farklı Oyunla Başlıyor

editor
906 Görüntülenme

Sanat hayatına yeniliği, üretmeyi, özgünlüğü, repertuar yaratmayı ve özgür olmayı ilke edinen Ankara Devinim Tiyatro, 11. sanat yılında sezona üç farklı tür oyunla, dört ayrı mekanda başlıyor. 

Parodi Akşamları (Skeç Gecesi)

14 Ekim 2021 Perşembe günü Saat 20:00 da Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergilenecek. Eğlencenin, mizahın, politik taşlamanın ön planda olduğu, insanın bireysel ve toplumsal olarak karşılaştığı durumların komedisini barındıran birbirinden bağımsız hikâyelerden ve olaylardan oluşan skeçler izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

Muhteris Sükûnet (Psikolojik Gerilim)

17 Ekim ve 20 Ekim tarihlerinde Farabi Sahnesi’nde sergilenecek. Oyun, set işçisi saplantı derecesinde hayranı olduğu ünlü bir aktörü kaçırıp yaşadığı bodrum kata getirmesiyle başlar. İzbe, karanlık ve kirli bir dairede başlayan konuşmalar giderek kendini toplumsal / sosyal sınıf, eşitsizlik ve adil bir yaşam tartışmalarına bırakır. Fakat iki kişi arasında geçen tartışmaları tetikleyen bir kişi daha vardır! Bu kişinin yönlendirmeleri ve tartışmaya getirdiği başka boyutlarla durum farklılaşır, oyunun seyri değişir. Sürpriz sonlu, psikolojik gerilim sevenler için; Kim gerçek…! Kim hayal…!

2016 yılında “Sevda Şener Oyun Yazma Yarışması Başarı Ödülü kazanan” bu oyun, finalinde sizi bambaşka bir gerçekle yüzleştirecek!


Ankara Gazinosu (Müzikli Kabare)

23 Ekim Cumartesi – 24 Ekim Pazar Ankara Devlet Tiyatrosu Küçük Tiyatro’da, 27 Ekim Çarşamba günü ise Musa Göçmen Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda sergilenecek.  “ANKARA GAZİNOSU MÜZİKLİ KABARE” tiyatro oyunu özlenen “gazino akşamlarını” yeniden canlandırıyor. Nostaljik arabesk ve Türk Sanat Müziği şarkılarının canlı müzik eşliğinde icra edildiği oyunda, değişen toplumsal, siyasal ve kültürel erozyonun eğlence ve müzik sektöründe yarattığı değişim  anlatılıyor.

Etkinlik biletleri biletinial.com da. 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku