Ali Cem Köroğlu Koranavirüse Yenilerek Hayata Veda Etti…

editor
2578 Görüntülenme

Devlet Tiyatroları dekor ve kostüm tasarımcısı Ali Cem Köroğlu, koronavirüse yenik düşerek hayata veda etti…

Son olarak, İzmir Devlet Tiyatroları’nda geçtiğimiz günlerde prömiyeri yapılan ve kadrosunda pek çok tiyatro emekçisinin koranavirüse yakalandığı “Karıncalar / Bir Savaş Vardı” oyununun kostüm ve dekor tasarımını yapan Ali Cem Köroğlu‘nun Covid-19 testi pozitif çıkmış ve yoğun bakıma kaldırılmıştı. (İlgili haberimiz: http://www.tiyatrodergisi.com.tr/devlet-tiyatrolari-kostum-tasarimcisi-ali-cem-koroglu-yogun-bakimda/ )

Devlet Tiyatroları’nda koranavirüs ihmalinin konuşulduğu günlerde hayatını kaybeden Ali Cem Köroğlu’nun ve meslektaşlarının salgına yakalanmasına Devlet Tiyatroları’nın yeterli önlemleri almadan oyun sahnelemeye ve provalara devam etmesinin sebep olduğu dile getirilmişti. (İlgili haberimiz: http://www.tiyatrodergisi.com.tr/izmir-devlet-tiyatrosunda-koranavirus-krizi/ )

Ali Cem Köroğlu Kimdir?

Ali Cem Köroğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu idi. Profesyonel hayatına İstanbul Devlet Tiyatroları sahne ve kostüm tasarımcısı olarak başlayan Ali Cem Köroğlu, Afife Jale En Başarılı Sahne ve En Başarılı Giysi Tasarımcısı tiyatro ödüllerinin yanısıra sinema, televizyon ve opera gibi sanat dallarında birçok ödül almıştı. Mimar Sinan Üniversitesi’nde dekor tasarımı eğitimi de veren Köroğlu, tiyatro camiasında çok sevilen bir isimdi.

Tiyatro Ödülleri

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku